Wyjazdy integracyjne i turystyczne

SZWAJCARIA - PROGRAM

Dzień 1
Wyjazd z miejsca zbiórki około godziny 5:00, przejazd i wieczorem przyjazd na nocleg do hotelu.
Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Valeggio Sul Mincio do PARCO GIARDINO SIGURTA. Spacer po parku - ogrodzie botanicznym uważanym za jeden z najpiękniejszych na świecie, założonym w 1617 r., a dopiero pod koniec XX w. udostępnionym dla odwiedzających. Podziwiać tu można roślinność z całego świata, stawy, fontanny, groty, zamki, baseny z żółwiami i altany, w których można odpocząć w cieniu. Przejazd do MANTUI, miasta wpisanego na listę UNESCO, położonego między trzema sztucznymi jeziorami: Lago Superiore, Lago di Mezzo i Lago Inferiore. Spacer po historycznym centrum z wieloma zabytkami. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do miejscowości COMO, krótkie zwiedzanie miasta. Następnie rejs najpiękniejszym odcinkiem jeziora Como, otoczonego Alpami, do miejscowości Bellagio. Zwiedzanie miasteczka, a następnie czas wolny. Następnie przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd na do miasteczka LUGANO we włoskojęzycznym kantonie Ticino w Szwajcarii, nad JEZIOREM LUGANO. Spacer po kurorcie, zwanym słonecznym salonem Szwajcarii. Przejazd do LOCARNO nad JEZIOREM MAGGIORE, najniżej położonego miasta Szwajcarii. Locarno znane jest z międzynarodowego festiwalu filmowego, organizowanego tu corocznie od roku 1946 i ze wspaniałego łagodnego klimatu. Zwiedzanie: zamek z XIV w., Chiesa Nova, Piazza Grande. W godzinach wieczornych przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do VARALLO SESIA. Zwiedzanie jednego z fenomenów kalwaryjskich Europy - sanktuarium Sacro Monte z XV w., najstarszego w Piemoncie, składającego się z 44 kaplic wybudowanych na wzór budowli znajdujących się w Jerozolimie. Stąd również nazwa odnosząca się do tego miejsca - Nowa Jerozolima. Następnie przejazd do położonego na półwyspie JEZIORA ORTA uroczego miasteczka ORTA SAN GIULIO. Spacer romantycznymi uliczkami z balkonami z kutego żelaza. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do MONZA, spacer po centrum. Przejazd do BRESCII - drugiego po Mediolanie miasta pod względem liczby mieszkańców w regionie Lombardia. Spacer po Piazza della Loggia z pałacem La Loggia, obecnie ratuszem, zwiedzanie Starej i Nowej katedry, której kopuła jest trzecia co do wielkości po Bazylice św. Piotra w Rzymie i Santa Maria del Fiore we Florencji. Wizyta w Castello di Brescia, średniowiecznej twierdzy na wzgórzu Cidneo, jednym z najbardziej fascynujących kompleksów obronnych we Włoszech. Czas wolny. Wyjazd do Polski przez Austrię i Czechy z krótkimi postojami.

Dzień 7
Powrót na miejsce zbiórki.

Wyjazdy integracyjne i turystyczne