Wyjazdy integracyjne i turystyczne

WŁOCHY

Dzień 1
Wyjazd z miejsca zbiórki o godzinie 21:00.

Dzień 2
Przejazd do Cremona malownicze miasto w Lombardii, położone nad Padem. Swoją sławę zawdzięcza wyrobowi najsłynniejszych na świecie skrzypiec – stradivariusów. W Cremonie znajduje się Duomo – katedra z różowego marmuru ozdobiona romańską rozetą. Tuż obok dwunastowieczne baptysterium z najwyższą we Włoszech (111 m) dzwonnicą. W Cremonie urodziła się gwiazda włoskiej piosenki – Mina, wykonawczyni przeboju „Parole, parole”. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Cinque Terre i rozpoczęcie jednej z najpiękniejszych przygód, jakimi uraczyć może Italia. Ludzie, tradycja, krajobraz, architektura zawieszonych lub wciętych w klify kolorowych wiosek. To wszystko zostało wpisane na listę UNESCO jako obszar chroniony krajobrazu kulturowego. W programie przejazd pociagiem lub statkiem do Riomaggiore, Manaroli oraz Vernazzy, znanych z wielu cudownych pocztówek. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Genui, największego z włoskich portów, jednego z najbogatszych miast. W programie zwiedzanie gotyckiej katedry San Lorenzo, spacer obok domu Krzysztofa Kolumba na Piazza Ferrari, via Garibaldi z pięknymi pałacami. Przejazd do Portofino – jednej z najbardziej ekskluzywnych miejscowości wypoczynkowych we Włoszech. Spacer po mieście, czas wolny.
 Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5
Po śniadaniu wycieczka Carrara podróż do kamieniołomów marmuru. Nie marmuru na świecie jest tak, znany jako, że Carrara. "Biało złota" Toskanii wniesiono do Rzymian, jest już eksploatowane od ponad 2000 lat i ma wielu rzeźbiarzy, m.in. Michelangelo, podekscytowany. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6
Po śniadaniu, wyjazd do Polski. Po drodze ciepły posiłek w Czechach. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

Wyjazdy integracyjne i turystyczne